Vrijwilligers, EEN EXPLOSIE VAN ENERGIE

Week van de vrijwilliger

Van 25 februari tot 5 maart is het week van de vrijwilliger, hoge tijd om hen eens te feliciteren en te bedanken. Want ze verrichten zoveel belangeloze inzet, ook de vele vrijwilligers in onze kerkgemeenschap. Enkele metaforen:

Vrijwilliger, je bent uniek

Met wie of wat ben je te vergelijken? Ik kon kiezen voor de kaars want die geeft licht, energie en warmte, dat klopt. Maar een kaars is een zwak iets, ze dooft bij de minste weerstand. Als de wiek nat wordt, brandt ze niet meer. Een lichte bries en de vlam gaat uit…. Om dan nog maar te zwijgen van die kleine theelichtjes, waarop je niet altijd kan rekenen. In feite is een kaars tegengesteld aan alles wat de vrijwilliger is.

[…]

Lees meer in KERK & leven van 1 maart 2023

Ann Van Nieuwenhove